Boys Soccer A
North Lambton Eagles were in Windsor and went 2 and 2 in regular play and moved on to the quarterfinals.  In the quarter final they defeated Ridley College of St. Catharines 2 - 0. David VandenHeuvel-O'Neil scored both goals.  The Eagles moved on to the semi finals where they were shut out by Glengarry by a  score 4 - 0.  With the loss they moved on to the Bronze Medal game and lost 4 - 1 to Waterford.  David VandenHeuvel-O'Neil scored the lone goal for the Eagles.

Boys Soccer AA
The St. Christopher Cyclones earned a bronze medal in North Bay by defeated the Cardinal Carter Cougars of Leamington by a score of 2 - 0.  Leading up to the bronze medal game the Cyclones went 3 - 0 - 1 in pool play.  They took shut out wins over Ascension of Our Lord (3 - 0), Jean Vanier (2 - 0), Timmins (4 - 0) and tied St. Mary's (1-1).  In the quarterfinal St. Christopher defeated St. Stephen's 1 - 0 that earned them a spot in the Semi-Finals.  In the semi-finals they took their first and only loss that took over time to decide losing to St. Andrew's College 1 - 0.  In the bronze medal game the Cyclones defeated Cardinal Carter by shutting them out with a final score of 2 - 0.

Girls Soccer AA
The St. Christopher Cyclones Ladies were in St. Thomas and finished 3rd in their pool.  They earned two shut wins over E.S.C. Theriault (6 - 0) and Centennial (1-0).  The Cyclones ended in a scoreless tie against Denis O'Conner and lost to St. Charles with a final score of 2 - 1. 

Girls Soccer AAA
The Northern Vikings Senior Ladies were in Hamilton for the AAA championship.  In pool play they won two and tied two.  The wins were against Regiopolis Notre Dame (1 - 0) and Senator O'Connor (4 - 0).  Their game against Corpus Christi went scoreless for both sides and they tied Ancaster 2 - 2.   In the quarter finals they were knock out of the championship after losing to East Elgin by a score of 1 - 0.

Track and Field - Brockville
Top 10 Results

Senior Men 4 x 100 Meter Relay - Northern 1st place
Open Men 4 x 400 Meter Relay - Northern 1st place

Senior Women 4 x 100 Meter Relay - Northern 4th place
Open Women 4 x 400 Meter Relay - Northern  2nd place

Junior Men 100 Meter Hurdles - St. Clair, Brett Storr 3rd place

Junior Women 100 Meter - Lambton Central, McKayla Eves 6th place
Junior Men 100 Meter - Northern, Mitchell Smiley 5th place
Senior Men 100 Meter - Northern, Drelan Bramwell 2nd place

Senior Men 200 Meter - Northern, Drelan Bramwell 2nd place

Senior Women 800 Meter - St. Christopher, Michelle Reddy 5th place

Senior Men 1500 Meter - Northern, Shawn Master 4th place


Midget Men Shot Put - St. Christopher, Kurtis Tamming 9th place
                                  - Lambton Central, Travis Wagner 10th place

Men Triple Jump - North Lambton, Jack Thomas 2nd place

Junior Men High Jump - St. Christopher, Kevin Willemse 7th place

Junior Women Shot Put - St. Patrick, Karli Long 8th place

Midget Men Javelin Throw -  St. Patrick, Travis Garrity 6th place

Junior Women High Jump - Lambton Central, Kristina VanDamme 8th place